ویجی وب

گوگل رسماً پشتیبانی از پلتفرم واقعیت مجازی Daydream را متوقف کرد

گوگل با این تصمیم پشتیبانی از نرم افزار Daydream را به طور کامل متوقف کرد. کاربران همچنان می‌توانند از طریق این اپ به اپلیکیشن‌های VR شخص ثالث در پلی استور دسترسی پیدا کنند، اما دیگر بروزرسانی نخواهد شد.

 

مقدمات اتمام پشتیبانی گوگل از اپ Daydream مهر ماه سال گذشته و با توقف تولید هدست Daydream View و عدم پشتیبانی گوشی پیکسل ۴ از آن شروع شد. گوگل همچنان به پشتیبانی از این اپ برای کاربران فعلی ادامه داد اما حالا این پشتیبانی محدود نیز ظاهراً به اتمام رسیده است.

Daydream در کنار Gear VR سامسونگ یکی از پلتفرم‌های واقعیت افزوده مبتنی بر گوشی محسوب می‌شد که گوگل برنامه‌های زیادی برای آن داشت و در مراسم رونمایی از آن اعلام کرد که واقعیت افزوده در حال تبدیل شدن به بخشی از پلتفرم اندروید است. اما Daydream نتوانست توجه تعداد زیادی از کاربران را به خود جلب کند و تعداد گوشی‌هایی که از آن پشتیبانی می‌کردند چشمگیر نبود. این پلتفرم رفته رفته به یک قابلیت ناشناخته در بین سرویس‌های مختلف گوگل تبدیل شد.

گوگل اخیراً تمرکزش را از واقعیت مجازی به واقعیت افزوده (AR) معطوف کرده است. این شرکت همچنان به پشتیبانی از سیستم Cardboard VR به عنوان یک پروژه اوپن سورس ادامه داده و حدوداً چهار ماه قبل پلاگین آن را برای توسعه بازی با Unity منتشر کرد.

به نظر می‌رسد جانشین Daydream به این زودی‌ها از راه نخواهد رسید. پیش‌بینی می‌شود عقب نشینی موقتی گوگل مسیر را برای حضور پر رنگ‌تر فیسبوک و پلتفرم Oculus این شرکت هموار کند.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها